Як обрати стулки автоматичних дверей

Як обрати стулки автоматичних дверей

При виборі автоматичних дверей важливу роль грає вибір стулок: ні швидкість, ні витривалість привода не матимуть значення, якщо стулки розсиплються на частини після року використання.

Які придбати стулки, щоб вони гарно виглядали, добре працювали і економили гроші? Перерахуємо по пунктам:

1. Стикування профілів рами стулок має бути вертикальним. Якщо Вам пропонують стулки з алюмінієвого профілю з кутовими стиками під 45°, будьте пильні: такі шви зазвичай з часом розбовтуються та розходяться. Особливо якщо при збиранні додатково до гвинтів не використовують клей.

2. Ущільнення має бути гумовим. Про важливість ущільнення дверей і вікон вже багато сказано і написано, проте ми маємо що додати. Ущільнення стиків по вертикалі потрібно робити з гумових профілів — за рахунок притискання стулок гума дуже добре ізолює. Щітки в вертикальних стиках не дадуть такої ізоляції, і через них буде суттєвий протяг повітря.

Горизонтальні стики також мають бути ущільнені. При цьому чим більш рівна підлога, тим кращим буде ущільнення по низу.

3. Теплий або холодний профіль? Теплий профіль не завжди доречний. Якщо звернути увагу на стандартну комплектацію стулок найпопулярніших виробників автоматичних розсувних дверей, то можна помітити що переважна більшість рішень — з холодного профілю. До 90% асортименту. “Як так? – спитаєте Ви. – А як же холод взимку?” Відповідь дуже проста: робити стулки автоматичних дверей з теплого профілю у більшості випадків немає сенсу, тому що:

а) основне призначення автоматичних розсувних дверей — інтенсивна робота. Це означає, що вони мають бути встановлені на тих отворах, де проходить велика кількість людей. І, відповідно, дуже часто відчинятись. А якщо двері дуже часто відчиняються, теплий профіль буде недоцільний — все збережене тепло буде вилітати через відчинені двері. Краще ще раз згадаємо про теплові завіси і направлені радари.

б) стикування таких профілів зазвичай роблять під кутом 45° – повертаємось до першого пункту.

в) погане ущільнення. Теплі профілі (в тому числі для автоматичних дверей) — це у більшості своїй продукт виробників алюмінієвих фасадних та віконно-дверних систем. Такі профілі зазвичай мають щіткове ущільнення по всьому периметру (тут знову повертаємось до пункту 2 і згадуємо про протяги крізь щітки) і замалі пази для встановлення надійної підлогової направляючої.

Насправді, цей перелік можна продовжувати ще довго — є велика кількість технічних нюансів,— але основні проблеми викладені. Тож, бажаємо Вам обрати гарні двері, які будуть служити довго та надійно!