Захист промислових воріт від зіткнень. Або, що таке «система безпечної експлуатації воріт»

Захист промислових воріт від зіткнень. Або, що таке «система безпечної експлуатації воріт»

Пояснюємо, що таке система безпечної експлуатації воріт, і навіщо потрібні механічні відбійники для захисту воріт.

Неможливо представити сучасне виробництво, логістичний комплекс, СТО без надійних промислових воріт. Промислові ворота стали невід’ємною частиною необхідного обладнання.
Крім, правильного вибору воріт, що залежить від задач, що покладені на ворота. Надважливо забезпечити безпечну експлуатацію промислових воріт. Великою проблемою є пошкодження воріт у наслідок зіткнень із навантажувачами чи товаром, що перевозиться через ворота. Незалежно від того, наскільки суворим є ваш протокол безпеки, нещасні випадки трапляються весь час.
Сьогодні ввели ворота в експлуатацію, а завтра вже розбили. Знайома ситуація? З власного досвіду можемо сказати, що на великих підприємствах, пошкодження воріт у наслідок зіткнень — звичайна ситуація, нажаль.

Згідно зі статтею Modern Materials Handling, одні непридатні для роботи ворота можуть коштувати 30 % пропускної здатності складу. Так, наприклад, для холодильного складу компанії Golden State Foods (GSF), що працює 24/7 при дуже щільному трафіку, втрата лише одних воріт із 47, ставить під загрозу роботу всієї служби.

Крім того, пошкодження промислових воріт гарантовано зробить велику дірку в бюджеті компанії.

Для прикладу останній ремонт спіральних воріт Efaflex SST після пошкодження від зіткнення із навантажувачем склав 4200 евро, при вартості самих воріт 14000 евро.

Сучасна система безпечної эксплуатації воріт повинна складатися із 4-х частин :

  1. Навчання персоналу правилам і особливостям користування воротами.
  2. Механічні рамки відбійники, що запобігають зіткненню навантажувачі із конструкцією воріт.
  3. Активна й пассивна система безпеки воріт, що є частиною воріт, як то: нижня безбечна кромка, фотоелементи чи світова решітка, радари безпеки  тощо.
  4. Система звукової і світової індикації — що допомагає робітникам розуміти стан воріт. (ворота відкриті, закриті, ворота рухаються)

 Parkan.ua пропонує такі елементи механічного захисту воріт від пошкоджень, а саме:

 

1.  Відбійних захистний для воріт. Це простий та недорогий варіант, що захищає від пошкоджень направляючі воріт. Він ідеально підійде для логістичних складів із невеликою та середнєю інтенсивністю руху

відбійники для воріт

 

 

 

 

2. Захисні стовпи для воріт. Більш потужний варіант. Труба великого диаметру захистить від зіткнень із раму воріт. Підходить для швидкісних воріт, де інтенсивність руху велика.

Защитный столб

 

 

3. Захисна рамка для воріт. Найкращий варіант, захищає направляючі так у полотно воріт, коли ворота відкриті. Особливо актуальне для високих отворів, де відбувається рух навантажувачів із високим вантажем, що може пошкодити ворота. Виконана із труби диаметром 159 мм.

Рама для воріт захист